TürkTelekom neden The Pirate Bay’i engelliyor? Biz Çin miyiz?

The_Pirate_Bay_Hollybay1.jpeg

Türk Telekom hangi hakla interneti kontrol edip sınırlayabilirki? Bu siteden en büyük zarar gören Amerika’daki Holywood Film endüstrisi, ama Amerika içinde bile bir tane bile engelleme / bloke etme yokken bizimkiler ne akla hizmet iş yapıyorlar?

İnterneti bu şekilde sınırlamak hiç bir işe yaramıyor aksine ters tepiyor. Çin bu tip uygulamalarda öncü, ve beklenir çünkü demokrasi yok, ama bizim ülkemiz demokratik bir Cumhuriyettir.
Sonuçta bu site google gibi arama sitesi. İçeriğindekiler belki uluslararası telif haklarına aykırı ama bunun gibi binlerce site var.

Google Cache

Google Cache kullanarak Türktelekom filitremesini basitce atlayabiliyorsunuz, eee hal böyle olunca google.com’uda kapatın. Torrentler onda daha cok ve piratebay’ı okuyabiliyorsunuz.

Özetle bu siteyi ve içeriğini hiç bir şekilde onaylamıyorum (çoğu lisanssız programlar, hollywood film endüstrisindeki filmler, mp3 torrentleri) ama bırakında siteyi kullanıp kullanmama kararını biz verelim, babamızın hayrına bize bedava internet sunmuyorsunuz ki!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.