Boşa giden 1 Milyar Euro

Türk vatandaşları Avrupa Birliği ülkelerine gidebilmek için 1 Milyar Euro üzerinde vize ücreti ödemişler.

Vize sürelerinide kısa tutarak bu geliri sürekli canlı tutuyorlar.

Peki biz ne yapıyoruz?

Sorgusuz sualsiz avrupalıları ülkemize 10 Euro kişi başı karşılığında ve Havaalanında vize vererek karşılıyoruz. Adamlar beş kuruş alışveriş yapmadan tatil yapıp ülkemizi sömürüyorlar, biz Avrupa’ya fuar ve gezi ile giderek milyonları döküyoruz… Hata bizde…

Bu arada işin en acı yanı, bir TÜRK vatandaşı olarak, vizeye başvuru randevusu bile alabilmek için özel firmalara para ödememiz.

Avrupa’yı çok gezmesemde, yeterince fikir sahibi oldum (Frankfurt, Paris, Amsterdam, Stockholm, Oslo, Milan, vb…). Biz onları gözümüzde büyütüyoruz. Sokaklarındaki evsizler, uyuşturucu kullananlar, yozlaşmış halkını görmüyoruz!

İdda ediyorum ki, bugün Avrupa sınırlarını açsınlar, yarın 20 Milyon Türk vatandaşı Avrupaya akın eder. Ertesi ay ise 17 Milyonu geri gelir :-))))

Özgürlük ve insan haklaırını her seferinde önümüze koyan Avrupa’ya sesleniyorum, bireyin tapusuna kadar sormayı hangi insan haklarına sığdırıyorsunuz. Ankara’da elçiliklerde gördüğüm manzaralar içler acısı.

Bizde vize uygulayalım, bırakın gelmesinler; ama bu ülkenin güzel topraklarını dayanamazlar, vizelerini tıpış tıpış elçiliklerimizden alıp gelirler. En azından %20 paralı olanı gelsin diğer %80 gelmesin (zaten onlarda pintileri).

Burada sözüm Avrupa hükümetlerine; halkına değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.